Güney Afrika üst üste ikinci defa şampiyon: 12-11

Güney Afrika Üst Üste Şampiyon
Güney Afrika Üst Üste Şampiyon

2023 Ragbi Dünya Kupası’nda şampiyon, dün oynanan final maçıyla sona erdi. Bu maçta Güney Afrika, finalde Yeni Zelanda’yı 12-11 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Böylece Güney Afrika, üst üste ikinci kez olmak üzere toplamda dördüncü defa şampiyonluğa ulaştı. Bu da aynı zamanda Güney Afrika’yı Ragbi Dünya Kupası’nda en fazla şampiyonluk yaşayan takım unvanını getirdi.

Söz konusu maçta Güney Afrika rakibin hata yapmasını beklerken, Yeni Zelanda ise rakibinin açığını kovaladı. Ancak Yeni Zelanda bunu yaparken agresifliğini kaçırınca bir sarı ve bir kırmızı kart yedi. Öyle ki Sam Cane, rakibin suratına darbe yapması nedeniyle önce sarı kartı gördü. Ardından inceleme sonrası sarı kart kırmızıya çevrildi.

Diğer yandan Handre Pollard, ilk yarıda kullandığı penaltı atışlarıyla takımın skor yükünü çekti. Diğer yandan Richie Mo’unga ilk yarıda penaltıları sayıya çevirse de, ikinci yarıda trydan sonra gelen ek sayı atışını kaçırdı. Jordie Barrett ise maçın sonlarına doğru yapılan penaltı atışında da başarıya ulaşamadı. Beauden Barrett, 58. Dakikada try yaparak Güney Afrika’nın finalde try yememe serisini noktaladı. Ancak bu durum yeterli olmadı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The North Shield Pub Logo R

Franchise Başvuru Formu