Hakkımızda

The North Shield Hakkımızda

The North Shield

The North Shield Pubları ilk olarak 1990 yılında İstanbul Ataköy Marina’da, Teoman ve Lale Hünal tarafından kuruldu. İsmini İngiltere’deki Newcastle limanının yanındaki küçük bir kasabadan alan ve tipik bir İngiliz pub’ı olan The North Shield’in tüm dekorasyonunu, aynı zamanda Teoman Hünal’ın kızı olan iç mimar Seda Bilgin tarafından yapılmaktadır. 50’ın üzerindeki malt viski çeşidi ile bu alanda bir rekora imza atan bar, aynı zamanda Ale tipi koyu renkli biraları ile de ünlü.

İlk The North Shield Pub açıldığında, Türkiye’de kaliteli malt viski bulunmayışı ve Teoman Hünal’ın bu konuya olan özel ilgisi, İskoçya’nın önde gelen malt viski markalarından The Macallan’ın Türkiye temsilciliğinin alınmasını sağladı. Firma, Macallan ve Bowmore gibi malt viski dünyasının önemli markalarının temsilciliğini 1991-1999 yıllları arasında Türkiye çapında satış ve pazarlamasını yaparak devam ettirdi. The North Shield Pub’lar müşteriye sunduğu viski çeşitliliği ile ön plana çıkan mekanlar olduğu için, viski kültürünün Türkiye’de iyi bir yer edinmesinde ve farklı markaların tanınmasında çok önemli bir görev üstlenmiştir. The North Shield Pub’lar aynı zamanda İngiliz Ale birasını da Türkiye’ye tanıtan işletmelerdir. 

The North Shield 1996 yılından beri franchise vermektedir. İlk franchise pub’lar İstanbul Atatürk Havalimanı ile Ankara’da açılmış ve günümüzde yılında ülke çapında 10 şehire yayılmıştır.

The North Shield Pub Logo R

Franchise Başvuru Formu